Veli Görüşleri


KORU anaokulu oğlumun 3. Yaşından ilkokula kadar büyümesine eşlik eden ikinci evi oldu. Eğitim kadrosu değişmeyen nadir anaokullarindan bir tanesidir. Sizi sabah kapıda karşılayan, aksam eve ugurlayan sanki her çocuğa kendi cocuklari gibi özen gösteren çocuğunuzun büyüme adımlarını sizinle birlikte yaşayan bir kurum. Erken yaş eğitimi için tereddütsüz Koru yu seçebilirsiniz. Fatoş öğretmenimiz, okulun kurucuları Sibel ve Çiler hanım, cocuklara sevgi ve huzur dolu bir ortamda hem eğlenceli oyun dolu bir program sundular ,hem de her yaşın kazanması gereken öğrenimlerin takibinde oldular. Anaokulu seçiminde ne kadar doğru bir karar verdiğimi 11. Yaşına görecek olan oğlumun hala Koru anaokulunun adını duyduğunda yüzündeki gülümsemesinden anlıyorum.


S.O.


Çocuk odaklı olan ,sadece onların ihtiyaçları doğrultusunda ilerleyen, sıcacık bir ev ortamını okula taşıyan , velilerin gözü arkada kalmadan emanet edebilecekleri bir kurumdur.Eskiden fiziki ortamında bir kaç eksiklik sayabilirdim ama yeni binasıyla onlarda giderildi. Harika bir okula dönüştü.


H.B.Oğlum 4,5 yaşındayken Koru anaokuluna başladı. Daha önceden başka bir okulda 1 yıllık bir okul yaşamı olmasına rağmen oryantasyon konusunda çok endişeliydim. İnanılmaz sakin ve yumuşak bir oryantasyon süreci yaşadık. Öğretmenimiz Burcu Hanım bıcır bıcır, samimi ve sevecen bir yaklaşımla oğlumu okula ve gruba dahil etti. Bununla birlikte Çiler Hanım’ın oryantasyondaki diğer çocuklar da dahil olmak üzere öncelikle çocukların duygularına yönelik bir yaklaşım sergilediğini, birebir her çocuğun kendi hazır bulunuşluğuna göre bu süreci yönettiğini izledim. (Bu süreçte her şey velinin önünde, şeffaf ilerledi, kapılar kapatılmadı…) Kaygılı veli yaftasını yapıştırmadan çocuk ve aile dinamiğine göre sakin huzurlu bir başlangıca odaklandıklarını gözlemledim. Okula ilk kez başlayan çocuklarda da bunu gördüm, annesinin de olduğu ortamda Çiler Hanım’ın kucağında ağlayan minnoşa kimse ağlama demedi, ya da yapay dikkat dağıtıcı müdahalelerde bulunmadan duygularını yaşamasına izin verdiklerini gördüm. (Ben de önceki okuldaki ilk deneyimimizi bu şekilde yaşamayı ve işe içimde tuhaf bir rahatsızlıkla gitmemeyi çok isterdim). Okulda çalışan herkes bir takım gibi. Okul yönetimine her an ulaşılabiliyor ve iletişime son derece açıklar. Emekleri için herkese çok teşekkür ederim.


A.D.


Kreşe gönderme kararı aldığımızda okul seçmenin hiç kolay olmayacağını anladık. Oldukça stresli bir süreç.çünkü gezdiğimiz okulların hiç biri içimize sinmiyordu. İlk defa kendi güvenli alanlarından çıkan bu yavruların oryantasyon sürecini okul içinde tüm şeffaflığıyla ordki idare ,mutfak ekibi, öğretmenler ve hatta verilerle birlik içinde oldukça güler yüzlü, profesyonel, çocuk pedogojisinden gerçekten anlayan ve bunu uyumlanma sürecinin tüm halkalarına başarılı bir şekilde uygulayabilen ve çocuğun bağlanmasını güvenli bir zemine oturtabilen bir sistem yarattığınız için teşekkürler. İyiki varsınız.


N.Ş.Uzman kadrosu ve sevgi dolu yaklaşımlarıyla çocuğumu gönül rahatlığı ile teslim ettiğim ve gün sonunda mutlu bir şekilde aldığım güzel okul. Her şeyin, tüm yaklaşımın çocuk temelli olarak işlediği, oryantasyon süresinde çocuğu incitmeden, yıldırmadan, ailesi ile ayrılık hissi yaşatmadan harika bir yolla alıştırdığı sistem. Tüm emekler için teşekkürler.


D.G.


Çocuk odaklı, yaparak öğrenmeye önem veren, ilgili ve sevgi dolu öğretmen ve yöneticilerimizin olduğu anaokulumuz. Tavsiye ederiz


S.B.İlgili,güvenilir,öğrencilerin eksik ve gelişime açık yönlerini takip eden, Veli iletişimi güçlü sosyal ve akademik yönden başarılı bir kurum iki kızımız da okul öncesi eğitimi bu kurumda tamamladı.


G.Ç.


Güven, samimiyet-ictenlik, güleryüz, sevgi, her anlamda sınırsız eğitim.. işte tam da bunlarin muhteşem bir ahenkle birlestigi bir yer KORU ANAOKULU ❤️ Aile ortami ve sicakligi saglayarak cocugumuzu kendi evlatlari gibi koruyup kollayan, yol gösteren, son derece hassas davranan tüm ögretmenlerimize ve bu organizasyonu aksatmadan sabırla yürüten Çiler Hanim ve Sibel Hanima sonsuz tesekkurler Düşünüyorum ve olumsuz bir şey bulamıyorum 😉 Bir anne olarak daha ne isteyebilirim ki 😉


H.T.Cok severek gittigimiz canim okulumuz. Bize ne cok sey katmişsiniz..Hersey cok guzel


N.


Kızım ve oğlum koru anaokulunu bitirdi. şuanda kızım 11 – oğlum 8 yaşında. Öğrendikleri sevgi,saygı, yaşam becerilerini koruda öğretmenlerimizden aldılar. Bizler bir yere kadar bazı şeyleri veriyoruz, ama koru anaokulu öğretmenlerinin sabrı özverisi yatsınamaz. Çocuklarala konuşurken korunun adı geçtiğinde gözleri doluyor. Hiç unutmadılar eminim unutmayacaklarda. Sibel hanım Çiler hanım ve tüm öğretmenlerimize iyiki yollarımız kesişmiş. iyiki varsınız. diyorum.


S.K.İki yıldır kızım Koru anaokulunda. Bir annenin çocuğunu bir yere emanet edebilmesi ne kadar zordur bilirim.Kayıt yaptırmadan önce bölgedeki tüm kreşleri gezip en çok içime sinen, bunca zamandır tek bir sorun yaşamadığım,gözüm kapalı emanet edebildiğim , acaba başka bir yer olsa mıydı demediğim bir kurum. Bu işin tamamen ticarete döndüğü günümüzde , bunu gönülden yapan nadir yerlerden olduğunu düşünüyorum. Bir anne olarak öğretmenlerin çocuklarla birlikte eğlenebilmesi, onları kendi çocukları gibi görüp değer vermesi , onlara bazı değerleri katabilmek için canla başla çalışmaları güvende hissettiriyor. İnsan sevdiği işi yapmalı o zaman çalıştığını hissetmezsin derler ya Koru ailesi tam olarak bunun hakkını veriyor. Bu özeniniz için çok teşekkür ediyorum.


F.B.


Çocuğunuzun; sıcaklıkla samimi ve dürüst bir yuvada gelişmesi ve büyümesini izlemek çok keyifli bir o kadar da muhteşem bir ekiple sadece okul değil sarilabileceginiz dostlar da ediniyorsunuz bu güzel kurumda.


İ.O.Eğitimin ana kucağı diyebilirim çocuğumun sımsıcak bir aile ortamında olmasından çok mutluluk duyuyorum aynı zamanda da geçmişi olan köklü bir kurum öğretmenleri oldukça donanımlı ve samimiOkulun geliştirmesi gereken bir konu değil ama malesef Bu pandemi sürecinden ötürü özel günler ve resmî bayramlarımız layığı ile kutlanamadı oğlumun görev ve sorumluluk bilinciyle gerçekleştireceği gösterilerde geleceğe dair güzel anılar bırakmasını isterdim.


Ö.G


Koru anaokulu için söylenecek çok şey var ama kelimeler buraya sığmaz.Bizim için Koru demek güven demek,aile sıcaklığı demek,mutluluk demek. Bizim Koru ile yollarımız ,kurumsal pek çok şehirde şubesi olan bir okulda ,büyük oğlumun yaşadığı olumsuz bir tecrübeden sonra kesişti.Her çocuk özeldir anlayışını gerçekten benimsemiş ve uygulamaya geçirmiş bir kurum olarak oğlumun o dönemde oluşan okul fobisini gerçekten tam bir özveriyle kısa sürede çözdüler.Eski okul yoluna girdiğinde bile ağlayan oğlum bir haftanın sonunda ,hiçbir zorlamaya maruz kalmadan severek okulunun yolunu tuttu severek,tam 3 sene boyunca.İkinci oğlumu da hiç düşünmeden Koru anaokuluna kaydını yaptırdım o da bu sene mezun olacak inşallah. Her velinin okuldan beklentisi mutlaka farklıdır ama diyorsanız ki çocuğum güvende olsun, sağlıklı bir birey olması için gerekli değerleri alsın,özgüvenli güçlü bir birey olsun ve çok mutlu olsun derseniz Koru anaokulu gerçekten doğru adres. Bize aile sıcaklığı sağlayan ve yıllardır aynı kadro ile devam eden çok sevgili öğretmenlerimize çocuklarımızı gözümüz arkada kalmadan bırakabildik. Bizlere bu ortamı sağlayan ,küçük büyük hiçbir talebimizi geri çevirmeden karşılamaya çalışan ,yöneticilerimiz Sibel hanım ve Çiler hanım sayesinde çocuklarım okul hayatlarına doğru adımlarla başlayabildiler.Hepsine bir veli olarak teşekkürlerimi sunuyorum.


H.G.Arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanışma fırsatım oldu Koru Anaokulu ile, 2 yıl çocuğum aile sıcaklığında eğitimini aldı, çok ilgililer, yemekleri çok lezzetli, evde yemediği yemekleri okulda seve seve yedi. Mezunları ile de gönül bağları hep devam eden bir kurum. Okul arayışında olan ailelere tavsiye edebilirim.Benim çocuğum Koru’da eğitim görürken bahçesinin daha büyük olmasını isterdim, bu yıl tam da istediğim gibi fiziki koşulları olan yeni binalarına geçtiler.


M.L.


Sevgi,güven temelinde oluşturulmuş öğrenci merkezli, sistemli, güler yüzlü ,çözüm odaklı,iletişime çok açık öğretmenler ve okul yönetimi ile inşa edilmiş gösterişten uzak gerçek bir anaokul ..iyiki KORU’luyuz 🙂


G.D.Çoçuklarımı güvenle gönderdiğim, her yönüyle kendilerini evlerinde hissettikleri, sevgi dolu, sağlıklı beslendikleri konusunda içimizin rahat ettiği bir aile bizim için Koru Anaokulumuz. Kişisel gelişimleri, ve eğitim hayatlarının başladığı doğru adresimiz. Teşekkürler Koru anaokulu.


G.K.


Biz 3 yıl boyunca devam ettik. Ailemden birine bırakır gibi son derece içim rahat bir şekilde bıraktım hep oğlumu. Her açıdan çocukların sağlık, eğitim ve mutluluğunu düşünen ; her duruma karşı çözüm odaklı sadece okul değil bir aile bu kurum. Sadece çocuklarımıza değil bize de çok şey kattınız. İyiki sizinle yollarımız kesişti. Tüm Koru Ailesine sonsuz teşekkürler


D.T.Biz 4,5 yıl devam ettik. Oğlum koruda büyüdü desek yeridir. Ögretmenlerimizin ayrı ayrı destekleri bize çok şey kattı. Adı gibi koruyup kollayan, çocuklarımızı güvende hissettiren bir eğitim, gelişim yuvası olarak görüyorum ❤Birey olarak çocuğumun her konuda bilincli, yerinde ve mantıklı olarak dönüşler almam bunlari okulda kişiliği olustugu yaşlarda okulda öğretmenlerimizin desteği ile kazandık. Destekleriniz için minnettarım ❤Her gelişiminden memnunum. Titiz detaylı çalışmalarından çok memnunum❤sevgiler.


S.F.


Koru okulu oldukça profesyonel yönetim anlayışı çerçevesinde eğitim kalitesini veli odaklı olmak yerine tamamen çocuk odaklı olmakla temellendirmiş, öğretmen seçimini titizlikle ele alıp ekip ruhuyla hareket eden Türkiye’de eşine az rastlanır gerçekten seçkin bir okul. Atölye okul anlayışıyla çocuklarımızı her alanda hayata hazırlayan, fiziksel imkanları, hizmetleri, dil olanakları, sportif sanatsal faaliyetleri ile montessori eğitimini model alan bir sisteme sahiptir. Çocukların okula alışma dönemini ustalıkla yönetmesiyle ve en önemlisi de organik beslenmeye gösterdiği özenle son derece ayrıcalıklı ve güven telkin eden bir okul. İyi ki varsın Koru Okulu.


S.Ö.Ailemiz 2.evimiz iyiki KORU her anlamda yanımızda olduğunuz için sonsuz teşekkürlerEksiksiz herşeyi çocuklarımız için düşünüp geliştiriyorsunuz


G.Ç.


Oğlum 3 yıl gitti Koru Anaokuluna ve inanın oğlumda çok şey değişti.Oğluma gelişimi, uyumu, zekası konusunda ciddi katkı sağladılar ve de çok sabırlılardı. Benim kabul göremediğim çok şeyi tanımlayıp,sayelerinde bilmediğim bir durumunu öğrenmiş oldum. Bizde çok büyük hakları ve de emekleri vardır. Verdikleri sevgi saygı öğreti çok kıymetli. Ben referans ile gittim herkese de özellikle tek tek anlatarak hala öneride bulunurum. Tekrar tekrar teşekkür ediyorum.Okulu değiştirerek bahçe daha kullanışlı ve aktiviteli olmuş. Bayıldım. Ellerinize sağlık


S.K.Arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanışma fırsatım oldu Koru Anaokulu ile, 2 yıl çocuğum aile sıcaklığında eğitimini aldı, çok ilgililer, yemekleri çok lezzetli, evde yemediği yemekleri okulda seve seve yedi. Mezunları ile de gönül bağları hep devam eden bir kurum. Okul arayışında olan ailelere tavsiye edebilirim.Benim çocuğum Koru’da eğitim görürken bahçesinin daha büyük olmasını isterdim, bu yıl tam da istediğim gibi fiziki koşulları olan yeni binalarına geçtiler.


M.L.


Ailemiz 2.evimiz iyiki KORU her anlamda yanımızda olduğunuz için sonsuz teşekkürlerEksiksiz herşeyi çocuklarımız için düşünüp geliştiriyorsunuz


G.Ç.Sevgi,güven temelinde oluşturulmuş öğrenci merkezli, sistemli, güler yüzlü ,çözüm odaklı,iletişime çok açık öğretmenler ve okul yönetimi ile inşa edilmiş gösterişten uzak gerçek bir anaokul ..iyiki KORU’luyuz 🙂


G.D.


Kızım için 2 yıldır Özel Koru Anaokulunu tercih ediyorum. Üstelik oturdugum yere biraz uzak ama içim o kadar rahat ki. Öğretmeninden tutun görevli personellerine kadar hepsi mükemmel insanlar. Kendine güvenen iletişimi güçlü bilgi dolu çocuklar için en doğru adres Özel Koru Anaokulu ❤


N.B.Büyük oğlumun 2,5 yaşında başladığı şuan vicdanlı bir birey ise ,kendini ifade edebilen bir birey ise benden çok katkıları olmuş okuldur. Yöneticileri, öğretmenleri , her türlü katkıyı sağlayan her çalışanı ender bulunur düzeyde anne sıcaklığı olan Koru anaokulu iyi ki varlar. Hala her konuda bir telefon uzağınızda olan bu insanlara buradan da sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Hep olun var olun.İlkokul ve lise olarak devam ederlerse çok seviniriz:)


E.K.


Sevgi barındıran, incelikli , öngörülü, oyun ve gelişim temelli bir okuldur


G.B.2013 dogumlu oğlumla basladigimiz serüvenimize kizimla devam ediyoruz. cocuklarımızla tek tek ilgilenen güzel bir aile. evde yada disarda yasadigimiz herhangi bir sorunla ilgili rahatlikla destek almak danismak gibisi yok. iki cocugumda koruya giderken mutluydu benimse icim cok rahatti. kizimin yemeklerini sevmesi ayri bir guzellik.


İ.B.