Manifestomuz

Manifestomuz

Çocukluk bir kere yaşanıyor, hepsi özgürce, oldukları gibi yaşasınlar. Amacımız çocuklara bilgi yüklemek, bir şeyler öğretmek değil asla. Merak etsinler, öğrenmeyi, keşfetmeyi sevsinler, ilgilerinin peşinden gitsinler. Gruba ait olduklarını, oldukları gibi kabul görüldüklerini bilsinler, sevildiklerini hissetsinler, gerisi zaten geliyor. Biliyoruz ki her çocuğun gelişimi özel, kendine özgü. Çocuğun öğrenme hızına ve yöntemine sonsuz saygı! Burası çocukların kendi dünyası, yatağını da kendi kurmalı, yemeğini de kendi yemeli, kullandığı atölyeyi de kendi temizlemeli çocuk.

Biz, problemlerini kendilerinin çözmesini destekliyor ve onlara güveniyoruz. Bu okulda en önemli etkinlik oyundur, bu süreç çocuklarla birlikte planlanır ve sürdürülür. Çocuklarımız aktif olmalı, araştırmalı, deneyimlemeli, başarmalı ya da bazen başarısız olmalı, pasif öğrenme bize göre değil! Çocuk bütün süreci içselleştirmeli. Bizim için esas olan süreç, sonucun hiç önemi yok. Asla ürün odaklı, tek elden çıkmış etkinlikler bize göre değil. Her çocuk aynı resmi çizemez, aynı ürünü çıkaramaz. Çocuğun gelişimini kendi içinde değerlendirmesi önemli, bu okulda kimse kimse ile kıyaslanmaz, herkes kendince özeldir ve en güzelidir.

Doğa bizim vazgeçilmezimiz. Soğuk hava yoktur, uygun olmayan kıyafet vardır bilinci ile, her havada uygun kıyafet ile doğaya çıkarız biz her gün. Bazen ormana, bazen kazı alanına, bazen tarıma, bazen de bahçeye. Teknoloji okur yazarlığını kabul etsek de esiri olmayı reddediyoruz. Doğal olan, dokunduğun, kokusunu aldığın en güzeli. Gerekirse ayakkabısını, üstünü başını ters giysin sorun yok, önemli olan bunu fark etmesini sağlamak, yoksa nasıl öğrenecek? Kısacası, merkezimiz çocuk, ihtiyaçları önceliğimiz, burada her şey onlar için.

Koru Anaokulu’nda çocuklar, eğlenerek öğrenirken sosyal becerilerini geliştirir, özgüvenlerini kazanır ve hayal güçlerini serbest bırakır. Güvenli bir ortamda, çocuklarınızın büyüme serüveninde yanınızda olmaktan gurur duyuyoruz.Eğitim Saatlerimiz

Koru Anaokulu, resmi ve dini bayramlar dışında hafta içi her gün 07:45-18:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.


İletişim

Çocuğunuzla ilgili gün içinde bilgi almak için okulumuzu arayabilir ve uygun saatlerde öğretmeni veya yönetim birimiyle görüşebilirsiniz.


Beslenme

Koru Anaokulu olarak çocuklarımıza sağlıklı ve doğru beslenme alışkanlığını kazandırmaya önem veriyoruz.Sağlık

Çocukların sağlığı ve güvenliği bizim için önemlidir. Bu nedenle sınıflarımız düzenli olarak hijyenik malzemeler ve özel dezenfektanlar kullanılarak temizlenir. Okulumuzda görev yapan hemşirelerimiz de çocukların sağlık durumunu yakından takip ederek gerektiğinde müdahalede bulunurlar.


Rehberlik

Okul öncesi dönem, çocukların hızla geliştiği ve kişiliklerinin temellerinin atıldığı bir dönemdir. Bu nedenle okulumuzda gelişimsel rehberlik önemli bir yer tutar.


Atölyeler

Koru Anaokulu’ndaki atölyeler, çocukların hayal güçlerini özgürce kullanarak ve meraklarını besleyerek eğlenceli bir öğrenme ortamı sunar.

Slider 10
Slider 9
Slider 8
Slider 7
Slider 6
Slider 5
Slider 4
Slider 3
Slider 2
Slider 1