Günlük Akışımız

Günlük Akışımız

07:45

Koru’da gün 07:45 te başlar. Önce bahçe bakım işleri, hayvanların yemleri, atölyelerin gözden geçirilmesi ve kahvaltının hazırlanması…

08:30

Çocuklarımız 08:30’da otururlar kahvaltıya, sohbet ederek, gülüşerek başlar kahvaltılar burada. Gelen katılır sofraya, herkes birbirine anlatır neler yaptığını heyecanla…

09:30

09:30 gibi kalkılır sofradan, biraz serbest zaman. Sonra sabah sporu, bazen yoga, bazen jimnastik, bazen bahçede bazen de spor salonunda; seçim çocukların. Sonrasında gelir çember saati, neler yaptık dün, peki bugün neler var? Hadi biraz da kitap okuyalım, bir kaç parmak oyunu, ritim etkinliği. Sonra başlarız atölyeleri gezmeye, ya da arada kaçarız ormana, temiz havaya, herkesin sırası, alanı belli. Bol keşfetmeli, üst baş kirlenmeli, bazen çekişmeli, ama her zaman keyifli.

12:00

Saat olunca 12:00 gelir öğle yemeği, her grup kendi öğretmeniyle inmeli. Son grup 13:30’ da bitirir yemeğini. Sonrasında isteyen dinlenmeye, isteyen eğlenmeye devam. Biraz hayvanlarımıza bakalım, tarım alanını sulayalım, bak domates kızarmış, hadi toplayalım. Dramada kukla konuşturalım, sanatta kilden bebekler yapalım, fen doğada deneylere dalalım derken, gelir ikindi vakti. Bazen fındık, ceviz, kuru üzüm, bazen çorba ve kıtır ekmek ya da çeşit çeşit meyve. 15:00 ve 16:00 arası karın doyurma zamanı.

17:00

Sonrasında 17:00’a kadar devam eder program. Saat olduğu zaman 17:00 sonrası hep serbest zaman, son kez bahçeyi sulayalım, hayvanlarımızla vedalaşalım, ve saat 18:30 olduğunda artık okulumuzu kapatalım. Yarın yeniden görüşmek üzere.