Koru Anaokulu Genel Bilgilendirme

EĞİTİM SAATLERİMİZ: Koru Anaokulu resmi ve dini bayramlar dışında hafta içi her gün 07:30-18:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bu saatler içinde yer alan periyotlarımız kayıt bilgileri bölümünde yer almaktadır.

 

İLETİŞİM: Okulumuzda çocuklarımız ile ilgili olarak bilgilendirme iletişim defterleri aracılığıyla yapılır. Gün içerisinde çocuğunuz hakkında bilgi almak için okulumuzu arayıp öğretmeni ile veya yönetim birimiyle uygun saatlerde görüşebilirsiniz.

 

BESLENME: Çocukların büyümesinde ve gelişiminde önemli rol oynayan beslenme alışkanlığının temeli okul öncesi çağında atılır. Koru Anaokulu olarak çocuklarımıza sağlıklı, doğru beslenme alışkanlığının kazandırılması ilk hedefimizdir. Kullanılan besinlerin kalitesi, içeriği, sebze ve meyvelerin mevsime uygun oluşu, pişirme yöntemleri, çocuklarımızın dengeli beslenmesi için çok önemli konulardır. Yemeklerimiz okul mutfağımızda günlük olarak hazırlanır ve çocuklarımıza sunulur.
Bu kriterler göz önünde tutularak hazırlanan yemek listemiz her ayın başında düzenli olarak velilerimize gönderilir.

 

SAĞLIK: Çocukların sağlığı ve güvenliği çok önemlidir. Sınıflarımız, hijyenik malzemeler ve özel dezenfektanlar kullanılarak düzenli olarak temizlenir. Sınıflarımız her ders saati öncesi ve sonrası havalandırılır. Bulaşıcı hastalıkların doktor teşhisinden sonra okula bildirilmesi, ilaç kullanması gereken çocukların ilaç etkin süresinden sonra okula gönderilmesi tüm çocukların sağlığını korumak açısından önemlidir. Ailelerin onayı olmadan okulda hiç bir ilaç verilmez. Bizlere bildirilen bulaşıcı hastalıklardan, okulda olabilecek kaza ve ani rahatsızlıklardan ailelerimiz haberdar edilir.

Aklınıza Takılanları Sorun