Rehberlik

Okul öncesi; çocukların birçok alanda hızla geliştiği ve büyük oranda gelişimlerinin tamamlanıp kişiliklerinin temel niteliğinin oluştuğu bir dönemdir. Bu bakışla okulumuzda gelişimsel rehberlik uygulanmaktadır.

 

Uzman psikolog ve eğitmen kadromuz çocuklarımızın yanlarında bulunarak ilgi ve destek vermektedir. Çocuğun içinde bulunduğu gelişim dönemindeki özelliklere yönelik ihtiyaçlarını karşılar ve olası sorunları önlemeye yönelik rehberlik eder.
Her çocuğun kendilerini ifade edebilecek iletişim becerilerine sahip olmalarını, içinde bulunduğu yaş döneminin güçlüklerini çözebilme becerilerini sahip olmalarını, mutlu ve sağlıklı bir birey olarak yetişmelerini hedefleyen okulumuz, bu anlamda çocuğa ve anne-babaya yönelik çalışmalar yapmaktadır.


Çocuklarımızla her gün yaşayarak edindiği gözlem ve deneyimleri birebir özel görüşmeler aracılığıyla her zaman paylaşmaya hazır olan kadromuz ayrıca “Öğrenci Gözlem Formu” ile de çocuklarımız hakkında detaylı bir öngörü sağlamakta ve velilerimizle bu detaylı gözlemleri paylaşmaktadır. 

Aklınıza Takılanları Sorun